Sposób na biznes

Polskie winnice a także wina są już faktem. Jesteśmy obecnie widzami renesansu polskiego winiarstwa. Winnice powstają nadzwyczaj licznie, w przeróżnych rejonach kraju. Oprócz tradycyjnych regionów upraw na Ziemi Lubuskiej a również Dolnym Śląsku powstały prężne ośrodki winiarskie na Podkarpaciu i w Małopolsce, gdzie są także odpowiednie warunki do aranżowania winnic.

Co interesujące, winnic przybywa też w innych, chłodniejszych strefach Polski, natomiast wina jakie się tam produkuje są zaskakująco dobrej próby. Ocieplenie klimatu tak ewidentne ostatnimi laty zdecydowanie służy przemieszczaniu się granic upraw winogron na północ . W naszym kraju jest dziś kilkadziesiąt dużych winnic, a także setki pomniejszych nasadzeń. Ogółem areał uprawy w naszym kraju jest szacowany na prawie 900 ha. Jest to bardzo niewielki obszar w porównaniu do pozostałych państw winiarskich, acz areał upraw będzie z pewnością błyskawicznie się powiększał (polskie wina).

Polskie wina

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

Winorośl była od wieków uprawiana na terytorium Polski. Przede wszystkim znane są winnice hodowane na Ziemi Lubuskiej. Coraz sporzej osób zdecydowało się związać swe życie z uprawą winogron i produkcją wina. Polskie wina, jakie powstają od kilku lat w polskich winnicach to nierzadko wyroby ogromnie wysokiej próby, profesjonalnie wykonane. Posiadają swój smak, aromat jak też coraz liczniejsze grono zwolenników. Polskie wina to alkohole tak białe jak też czerwone. Trwa ciągle jeszcze czas dobierania gatunków do miejscowych siedlisk. Intencją wszystkich winiarzy eksperymentujących z odmianami jest ich optymalne dopasowanie do swojego terroir, i uzyskanie jak najwyższej jakości wina.

Produkcja wina w naszej ojczyźnie może być intratna, jednakże jest to działanie, które wymaga większych inwestycji, erudycji, a przede wszystkim wytrwałości. Dla pasjonatów, którzy się na nie zdecydowali, jest to nie jedynie biznes, ale i sposób na życie. Polskie wina coraz to nagminniej można znaleźć w sprofilowanych sklepach, dobrych lokalach a także na winiarskich giełdach.

O rozwoju winiarstwa w Polsce http://www.winnicadwiegranice.pl/y kulturowe powiązane z rosnącą wziętością wina a także wzrostem poziomu życia oraz pojawienie się nowych gatunków winorośli, bardziej odpornych na polskie warunki klimatyczne.