Jak założyć przydomowy ogródek?

Ogródek kojarzy nam się zwykle z dużą otwartą przestrzenią, gazonem, kwiatowymi rabatami, drzewami i krzewami, a przecież jest to wyłącznie jedna z ogromu możliwości.
Ogródkiem może być wszelkie miejsce, w jakim posadzimy rośliny – można go założyć w domku, na parapecie okiennym, na tarasie lub balkonie.

Nadruki

Autor: Kecko
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznij od projektu, nie zaś od sadzenia roślinek. Tylko w ten sposób unikniesz bezładu i późniejszego przenoszenia roślinek. Zastanów się jak powinien prezentować się Twój wyśniony ogródek oraz jakie rośliny kochasz najbardziej. Jakiego rodzaju drzewo chciałabyś w nim mieć? Pomyśl czy w swoim ogrodzie w ogóle chcesz uprawiać drzewa jak też krzewy ozdobne? Uwielbiasz kwiecia, a może marzysz o ogródku ziołowym pełnym smaków i aromatów.zdecydowanie zapoznaj się z ofertą na www.reklamywiktor.plA może Twój wymarzony ogród to angielski trawnik jak też równo przystrzyżone żywopłoty z popularnych tui?
Podwaliną kompozycji każdego ogrodu będzie jego funkcjonalność. Zaplanuj go tak, by korzystanie z każdego fragmentu ogrodu było wygodne, zaś jego utrzymanie jak też pielęgnacja nieuciążliwe i wymagało mało czasu, stąd też zanim rozpoczniesz planować własny przyszły ogródek dobrze się zastanów – czego wyczekujesz? Planując ogródek pamiętaj, że każdy z członków familii powinien w nim znaleźć miejsce dla siebie. Ogródek nie tylko jest miejscem, w którym sadzimy ozdobne roślinki. To też miejsce odpoczynku, zabaw maluchów jak też spotkań ze znajomymi.

Pamiętaj, iż ogródek powinien tworzyć całość z budynkiem. Myśl o tym już na etapie powstawania projektu domku. Najlepiej, kiedy architekt domku i architekt krajobrazu pracują razem.