Gdy za oknem plucha, gdzie na egzotyczne wakacje?

Jesienne urlopy na ogół przynoszą chwilę wytchnienia od letnich tłumów i odciążają domowy budżet. W Europie jesień jest ostatnią szansą, by złapać odrobinę słońca i załapać się na kąpiel w morzu, jednak Azjaci o tej porze dopiero cieszą się napływającą falą turystów. Szczególnie nas urzekły Chiny i Tajlandia.

biuro podróży

Miejsca, które biuro podróży prezentuje podczas wyjazdu, przedstawiają bogatą historię i kulturę Chin (Strona www). Jednak ze względu na fakt, że Chiny sąStrona wwwo do wielkości krajem na ziemi, ciężko jest poznać je całe podczas jednorazowej wycieczki. Słowem, od której części kraju rozpocząć jego poznawanie? Niewątpliwie ”pochłonie „ nas Nefrytowe Południe Chin. Jest ono pełne ciekawych miejsc, które zachwycają odwiedzających bardziej niż Mur Chiński.

U stóp Himalajów, gdzie mieszkańcy toczą niekończącą się walkę o każdy skrawek ziemi na stromych zboczach znajduje się miasteczko Lijiang. Jest często nazywane krainą wiecznej wiosny ze względu na przyjemny klimat i temperatury. Chiny to kraina odmienna od wszystkiego, co znajome dla Europejczyków, przez co o wiele bardziej fascynująca. W Państwie Środka ujrzymy zarówno prężną ekonomię, jak i nietkniętą przyrodę. Wycieczka do Chin to najpiękniejsze wspomnienia na całe życie!

Tajlandia z z sezonu na sezon przyciąga coraz więcej miłośników Azji. Zachwycą nas tysiące kilometrów plaż, dżungle, przebogata fauna i flora, pyszna kuchnia oraz sympatyczni i uśmiechnięci Tajlandczycy. Poza tym kuszą niskie ceny i niezapomniana atmosfera. Kto raz zobaczy południowo-wschodnią część kontynentu będzie marzył, żeby tu wracać.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia powodem dla którego korzystamy z jesiennych wakacji są zachęcające ceny. Powakacyjne obniżki czy rabaty to sposobność, by pojechać na wakacje (zobacz: wakacje 2021 all inclusive) nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o egzotycznych wycieczkach, a nie mają zasobnych portfeli, biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute i last minute. W pierwszym przypadku, wycieczkę trzeba wykupić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Ale bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym większą zniżkę otrzymamy.