Jakie mamy typy drukarek do etykiet? Jak działają takowe urządzenia?

Drukarki etykiet są urządzeniami używanymi w sklepach, oraz biurach, i nawet domach. Są to wygodne i niewielkich rozmiarów urządzenia, w jakie wyposażone jest coraz więcej przedsiębiorców.

W jaki sposób funkcjonują wspomniane urządzenia ? Jakie mamy ich typy ?
malunek - sklepy

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
Wydajna drukarka etykiet nie operuje na takiej zasadzie jak zwyczajne laserowe drukarki albo atramentowe.

Czy chcesz poznać więcej informacji na opisywane na tej stronie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – nie zawiedziesz się. To zbliżona tematyka!

Odróżnia się drukarki termiczne, jakich koszt wydruku jest dość niewielki, jednak trwałość jest nie aż tak dobra. Produkuje się również drukarki termotransferowe, które trochę są droższe od termicznych. Na papier albo folię nanosi się druk za pomocą barwiącej folii. Etykiety będą na pewno bardziej trwałe, z tym, że cennik druku takowych etykiet będzie wyższy.

Z pomocą tychże drukarek można wydrukować etykiety samoprzylepne o zróżnicowanych rozmiarach, co oczywiście zależy od danego modelu. Należy również wiedzieć, iż jeżeli zamierzamy mieć kolorowe etykiety to powinniśmy użyć drukarki termotransferowej. Bowiem przy pomocy drukarki termicznej otrzymamy tylko druk czarny.
Firmy rozważające zakup takich urządzeń muszą poddać analizie czy często będą z nich korzystać, czy może jedynie od czasu do czasu – użyteczna treść. Koszt zakupu nie będzie niestety niski, to dlatego należy zastanowić się nad przeznaczeniem takich sprzętów.

Jeśli natomiast w firmie dużo się drukuje, wtedy warto zastanowić się nad kupnem modelu, który umożliwia wydrukowanie termiczne oraz termotransferowe w zależności od potrzeby. Jeśli będziemy musieli wydrukować dużo etykiet, to wtedy możemy ustawić urządzenie na drukarkę termiczną, aby obniżyć wydatek. Jest to całkiem dobrerozwiązanie.