Parę mitów oraz faktów na temat promocji, które powszechnie są obwieszczane przez sklepy wielkopowierzchniowe

Promocja pozostaje jednym ze sposobów przyciągnięcia klienta, który nawiasem mówiąc już dawno temu przyzwyczaił się do obniżonych cen. Ci bardziej zaprawieni nabywcy nie dają się zbyt łatwo złapać na przekreślone na czarno cyfry. Świadomość konsumencka jest coraz bardziej przeczulona, zwłaszcza wtedy, kiedy w rachubę wchodzą produkty spożywcze, czyli takie, które kupujemy codziennie.

zakupy

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Obniżona cena świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy trzeba jak najszybciej sprzedać produkt, którego termin przydatności do spożycia kończy się za parę dni. W ten sposób sprzedaje się nabiał, czyli jogurty naturalne oraz maślanki.
Następną metodą na złowienie kupującego jest podanie ceny z liczbą po przecinku 99. Taki zabieg sprawia, że każdy odruchowo pomyśli o kwocie znacząco niższej niż podana. Tego typu chwyt marketingowy jest wykorzystywany nagminne i w przypadku niektórych pań bywa nieskuteczny. A gdzie jesteśmy w stanie zobaczyć tego typu zapisy cenowe? Ich nieprzebranym źródłem pozostają gazetki promocyjne.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaciekawił, sprawdź szybko ten świetny link (https://alwro.com.pl/odlewy/odlewy-cisnieniowe/) – znajdziesz w tym miejscu mnóstwo użytecznych informacji.

W nich aż roi się od niskich cen artykułów spożywczych, co zresztą sugeruje sama nazwa. Manipulowanie klientem bywa także dobrze widoczne przy ladach stoisk mięsnych w supermarketach. Pracownicy bardzo często umieszczają na plakietkach należność tylko za 10 deko, więc przeciętny Kowalski czasem już na początku poczuje się mile zaskoczony promocyjną ceną.

przeceny
Kolorowe gazetki promocyjne do wzięcia z półek w sklepach oraz dostępne w sieci należą do najchętniej stosowanych przynęt. I ponownie prym tutaj wiodą towary spożywcze. Z definicji bywają one najczęściej kupowane, bo przecież stanowią bazę ludzkiej egzystencji. A jeżeli konsument udaje się do sklepu po pomidory sprzedawane po promocyjnych cenach, to przy okazji z pewnością kupi inne towary niezbędne w każdej kuchni. A może nawet zechce odwiedzać taki supermarket częściej ze względu na duży asortyment owoców cytrusowych, które są elementarnym składnikiem zbilansowanej diety zimowej.
Na zakończenie warto zapytać, czy warto zabierać ze sobą gazetki promocyjne z propozycją artykułów spożywczych. Okazuje się, że tak. Trzeba jednak wykazać się dużą ostrożnością, aby nie zrobić zbyt dużych sprawunków. Zwłaszcza warto uważać na produkty, które łatwo się psują, a do nich wliczymy sałatę lodową czy mocno dojrzałe jeżyny. Trzeba również sprawdzać termin przydatności do spożycia podany na opakowaniu sałatek warzywnych – jeżeli nie chcemy jeść ich w dniu zakupu, to lepiej nie wkładać ich do wózka. Zapewne znajdą się w najdalszym kącie lodówki i ostatecznie wylądują w koszu na odpadki.