Jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka, gdy domowy budżet będzie wymagał dużego rozsądku.

Gdy na świat zapowiedziało się dziecko, jego rodzice już parę miesięcy wcześniej rozpoczynają przygotowania na przyjęcie potomka w swoim domu. W pierwszej kolejności kompletowana jest kompleksowa wyprawka dla niemowlaka w postaci wózka z pościelą, wanienki oraz wszelkich przyborów do mycia. Dalej kupowane są niemowlęce ubranka, czyli po parę albo i kilkanaście par śpioszków, bluzeczek no i rzecz jasna pewną liczbę pieluszek.

matka z dzieckiem

Autor: thepipe26
Źródło: http://www.flickr.com

Cały ten zapas to w rzeczywistości jedynie malutki początek wydatków, gdyż trzeba jeszcze zastanowić sie nad tym, czy i jak długo maluch ma być naturalnie karmiony. Jeżeli przyszła mama nie zamierza w ogóle karmić piersią, należy zawczasu zakupić cały zestaw do karmienia niemowlaka, a więc smoczki, butelki oraz sterylizator. Po urodzeniu od samego początku będzie potrzebne odpowiednie mleko modyfikowane, a dodatkowo na pewno nie zawadzi jeśli się będzie miało herbatkę dla dziecka na kolkę i inne dolegliwości – sklep Styowe Dziecko.

Chcąc zapewnić dziecku jak najlepsze warunki, rodzice nie będą oszczędzać, płacąc spore pieniądze za wszystkie bardziej i mniej niezbędne akcesoria. A firmy, które zajmują się handlem akcesoriami dziecięcymi z zadowoleniem zacierają ręce. Jest bowiem wiadome, że dzieci rodzić się będą, a rodzice ze szczęścia nie uważają specjalnie na ceny tego, co kupują. Ale czy kupowanie coraz to nowych kompletów ubrań, ręczników, wanienek, butelek i zabawek dla niemowlaka jest faktycznie niezbędne. Czy dziecko w ogóle zauważy, że zasypia w nowiutkim łóżeczku, a to co właśnie mu się ulało brudzi nowiutki kaftanik.żyrandole (sprawdź te propozycje)

dziecko z maskotką

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiedź jest oczywista. Zatem lepiej poszukać pośród znajomych i rodziny osób, które mają nieco starsze pociechy i z chęcią odstąpią niektóre już niepotrzebne im już akcesoria. Ubranka po noworodkach są zwykle nie zniszczone, bowiem maluch rośnie w takim tempie, że nie będą miały okazji ich jakikolwiek sposób zniszczyć. Butelki, które komuś są już niepotrzebne, można dokładnie wyparzyć i wystarczy zakupić nowe smoczki, żeby mieć kompletny zestaw. A używane łóżeczko, o ile było z solidnego materiału, posłuży nie tylko własnemu malcowi, ale jeszcze później da się je sprzedać.