Co musi posiadać dobry agent nieruchomości i w czym może nam pomóc?

Dziś biura z posiadłościami posiadają niezwykle dużo interesantów. Zgłaszają się tam osoby, które pragną otrzymać pomoc w wyszukiwaniu najlepszej oferty kupna lub wynajmu mieszkania.

Metalowa sprężyna

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety rzadko pojawiają się osoby, które chcą wynająć lub sprzedać mieszkanie.
Jeżeli ktokolwiek chce sprzedać mieszkanie, zgłasza się do biura nieruchomości z ofertą sprzedaży i zdjęciami budynku. Agenci mogą pomóc także w skompletowaniu potrzebnych dokumentów oraz wszystkich prawnych kwestiach związanych z umowami. Pracownicy agencji mogą zająć się też takimi sprawami jak sprawa podziału majątku. Kiedy małżeństwo rozwodzi się, mogliby zgłosić się do agencji, by pomogła sprzedać im ich lokum oraz kupić dwa oddzielne. Wiąże się to z bardzo wieloma formalnościami, więc małżonkowie sami sobie z tym nie poradzą.

Czy chcesz poznać przedstawiany temat trochę bardziej? Zobacz zatem ten link – więcej znajdziesz tu. Te materiały również są praktyczne.

Zazwyczaj agencję wybieramy z polecenia lub szukamy w internecie właściwej. Musimy sprawdzić czym dane biuro się zajmuje oraz czy ma swoją siedzibę. Należy dobrać taką agencję, która zajmuje się tylko obrotem nieruchomościami, nie zaś tego typu, dla której sprzedaż lokali jest dodatkową branżą. Może zdarzyć się sytuacja, że agent będzie umawiał się z nami na spotkania w restauracjach, wtedy mogłoby się okazać, że nie trafiliśmy na dobrego agenta.

Nie czekaj, a jeśli zainteresował Cię omawiany temat, to odsyłam do strony. W tym miejscu znajdziesz interesujące wątki.

Wyłącznie dobry agent może pomóc nam w sprzedaniu nieruchomości tak, żebyśmy na tym skorzystali.

Profesjonalny agent, powinien posiadać licencję i ubezpieczenie OC. Takie uprawnienia powinien pokazać nam na nasze żądanie. Ubezpieczenie OC jest bardzo istotne w przypadku popełnienia przez agenta błędu. Dzięki polisie od Odpowiedzialności Cywilnej, Klient nie będzie stratny w wypadku kupienia domu obciążonego hipoteką. Posiada wtedy duże nadzieje na odzyskanie swych funduszy. Gdy zgłosimy mieszkanie do sprzedaży, agent powinien przeprowadzić jego oględziny.

Podczas rozmowy wykonuje się ponadto dodatkowe fotografie. Agent powinien wiedzieć czy niedaleko domu jest szkoła, markety czy też urzędy. Musi także wiedzieć jaki jest dojazd do nieruchomości.