Gdzie można zastosować przepompownie ścieków oraz w jaki sposób są one skonstruowane?

Na terenach, które nie są wyposażone w ogólnodostępną grawitacyjną sieć kanalizacyjną, stosuje się specjalistyczne pompownie nieczystości. Mogą to być odpady sanitarne, naturalne czy pochodzące z fabryk.
Tego typu pompownie są wykorzystywane do mechanicznego przetłaczania albo transportowania nieczystości także na stosunkowo duże odległości.

Młoda kobieta

Autor: Marianne Ubaleht
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak stosuje się je także tam, gdzie ukształtowanie terenu uniemożliwia wykorzystanie tradycyjnych sposobów transportowania.

Czyżbyś nie mógł przerwać tego artykułu? To dla nas niezwykle dobra wieść – zatem kontynuuj poszukiwania (https://www.abclab.pl/55-pudelka-chlodzace-coolbox) na następnej stronie.

Takimi przeszkodami mogłyby być różnorodnego typu rzeki lub niesprzyjająca budowa geologiczna. Tego typu pompownie ścieków mogłyby zostać także zastosowane np. na osiedlach mieszkalnych. Układy kanalizacji ciśnieniowej zapewniają ekonomiczny i niezwykle wydajny transport nieczystości tam, gdzie zastosowanie tradycyjnych metod byłoby zbyt drogie. Pompownie można by użyć także w przypadku domów jednorodzinnych czy zakładów pracy, pól kempingowych czy moteli itp.

Czyżbyś miał ochotę na więcej tekstów na ten temat? Zachęcamy zatem do nowej strony – po prostu idź dalej i przeloguj się do naszego portalu.

Wodą nie zawierającą żadnych fekaliów można by dla przykładu zmywać parkingi.

Przepompownie nieczystości są zbudowane z jednej bądź dwóch pomp zatapialnych, specjalistycznego zbiornika na ścieki, układu, za pomocą którego można kontrolować układ oraz nim sterować, a również z układu hydraulicznego. Takie pompownie są całkowicie profesjonalnymi Urządzeniami, które są skonstruowane zgodnie z wymaganiami stawianymi przez normę PN-EN 12050-1.

Ich bieżąca obsługa ogranicza się jedynie do przeprowadzania regularnych kontroli zgodności działania mechanizmu. Co ciekawe, mogłyby zostać one zainstalowane tak na dworze, jak i wewnątrz budynków.