Wspinanie z kijkami jest modne i zdrowe

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zachowania prawidłowej postawy i dobrostanu psychicznego. Dobrze jest poszukać czegoś dla siebie. Rośnie grupa wielbicieli trekkingu.

Trekking jest stosunkowo wymagający, jednak możemy rozpoczynać od niskiego poziomu trudności. Trekking uprawia się zwykle na niełatwym, górzystym terenie. Pamiętajmy o tym, że kijki trekkingowe nie nadadzą się do spacerów po płaskim terenie. Niektórzy ludzie używają owych kijów do chodzenia w mieście, a to duży błąd. Kijki do spacerów miejskich są inaczej zbudowane. Kijki do trekkingu skutecznie odciążają kolana, kręgosłup jak również biodra, dzięki temu można wędrować z ogromnym bagażem. Dobrej jakości kijki powinny być solidne a także wytrzymałe. Powinny posiadać możliwość regulowania długości, ponieważ podczas schodzenia potrzebujemy trochę dłuższych kijków.
towary

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
skrzynki na listy

Autor: Blomus
Źródło: http://www.smakprostoty.pl
Rękojeść kijów powinna być dodatkowo wyprofilowana. Idealnie byłoby, gdyby posiadała wgłębienie na palce. Zapewni to szybszy marsz oraz solidniejsze podparcie przy trudniejszych warunkach na przykład przy mocnym wietrze.

Omawiany temat jest dla Ciebie intrygujący? Z pewnością zainteresuje Cię również nowa publikacja, która ma zbliżone tematycznie kwestie.

Kijki trekkingowe winny mieć również regulowany pasek, jaki zapobiegnie wysuwaniu się kija w trakcie forsownego trekkingu. Nieźle byłoby jeszcze, gdyby kije posiadały system amortyzacji, ochraniający stawy przed uderzeniami. Winniśmy otrzymać w zestawie dwa rodzaje talerzy.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to odwiedź serwis (http://www.filtrynakran.pl/pl/p/TAPP-Water-Filtr-do-wody-na-kran-Tapp-2-Click/46) a tam czekają na Ciebie informacje warte uwagi. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony!

Jedne do używania w lecie, drugie na śnieżną aurę.

Płaskie groty w kijkach do trekkingu umożliwiają doskonałą przyczepność i klinowanie się między skałami lub korzeniami. Gdy już poznaliśmy doskonałe cechy kijów do trekkingu oraz dobrego przewodnika, wyruszajmy w góry po dobrą przygodę. Na pewno będziemy zadowoleni.