Jak zadbać o bezpieczeństwo na ulicy zarówno jako kierowca, jak i jako pieszy?

Obecne jesienią czy w okresie zimowym warunki pogodowe mają ogromny wpływ na będących na drodze ludzi. Padający deszcz czy też WCześniej zapadający zmierzch, nie tworzą zbyt bezpiecznych sytuacji.

Z tego też powodu warto zorientować się, co można zrobić, żebyśmy mogli poczuć się bezpiecznej.
ann summers
szampon
Jeżeli poruszamy się pieszo po ulicy już po zmierzchu, powinniśmy używać świateł odblaskowych. W taki sposób będziemy znacznie bardziej widzialni dla innych uczestników ruchu.

Ciekawią Cię takiego rodzaju wątki? Masz chęć na to, by czytać kolejne? Więc kliknij, aby zobaczyć więcej opisów. Wszystko znajdziesz w poniższym linku.

Co prawda jest to element konieczny, jednak jeszcze wiele ludzi o nim zapomina. Nie muszą to być kamizelki (choć one są największe i przez to w najwyższym stopniu polecane), wystarczyłby choćby umiejscowiony w widocznym obszarze breloczek. Poza tym powinniśmy pamiętać, żeby nie wychodzić zza jakiejkolwiek przeszkody (np. zasłaniających nas drzew) tuż przed nadjeżdżającym samochodem. W tamtym miejscu, gdzie jest to możliwe, musimy bezwzględnie korzystać z chodnika bądź trasy przyszykowanej tylko dla pieszych. Jeśli droga, po jakiej się poruszamy nie posiada takiego chodnika, musimy chodzić wyłącznie po lewej stronie jezdni.czytaj również laser mediostar laser mediostarNasze bezpieczeństwo zapewni również przechodzenie przez ulicę zaledwie w wyznaczonych do tego miejscach.

bezpieczeństwo

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli z kolei poruszamy się po drogach jako kierujący, musimy zwracać specjalną uwagę na chodzących na piechotę oraz osoby, które jeżdżą na rowerach lub skuterach. Jest to wyjątkowo istotne w miejscach źle oświetlonych.

Trzeba także zawsze korzystać z pasów bezpieczeństwa, a kupując pojazd trzeba sprawdzić, czy ma on funkcjonujące poduszki powietrzne. Nie wolno zapomnieć o włączaniu świateł dziennych (niezależnie od pory dnia). Należy również troszczyć się o czystość wszystkich szyb w pojeździe.