W jaki sposób wybrać pupila właściwego dla całej rodziny

Kot lub pies nie wchodzą u Ciebie w grę, ale bardzo chcesz mieć jakieś jakieś zwierzątka? Nic nie stoi na przeszkodzie do wyboru masz rybki, gady i płazy czy gryzonie. Nim jednak wybierzesz coś poczytaj, jakie te zwierzaki mają wymagania i czy są one dla ciebie.

pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Jeśli chodzi o rybki to możemy wybierać z wielu poradników akwarystycznych. Nawet nie trzeba kupować książki wystarczy poszukać dobrych stron w Internecie, na pewno znajdziesz takie, które odwiedza wiele osób i gdzie są bardzo przydatne rady. Podobnie kreuje się sprawa z poradnikami o gadach i płazach, o ich hodowli, wymaganiach i warunkach, jakie musisz spełnić, aby móc w pełni i kompetentnie opiekować się takim małym zwierzątkiem. Identycznie sprawa wygląda z poradnikami o gryzoniach (hodowla, wymagania, choroby). Te zwierzęta to znacznie mniejszy problem niż psy i koty, lecz należy przygotować się na wszystkie ewentualności. To może nie tak duży problem, jak – pozostając w terminologii zwierzęcej – dinozaur, lecz wymagający solidnego przygotowania.

Ale skąd wiesz, czy taki rodzaj zwierzęcia – rybki, gad, płaz czy gryzoń jest odpowiedni dla Ciebie (gryzonie poradniki, hodowla))? czas rozważyć kilka za i przeciw.naciśnij tutaj acana karma dla yorka acana karma dla yorkaWybierz rybki, jeśli nie jest Ci potrzebny bliski kontakt ze zwierzakiem. Jeśli lubisz obserwować zwierzęta, to akwarystyka będzie idealnym wyborem. Przeczytaj także poradnik o gadach i płazach. Jeśli wreszcie chcesz zbudować swój mały ekosystem w akwarium będzie mógł stworzyć taki prywatny mikroświat.

chomik

Autor: Vilde Lauritzen
Źródło: http://www.flickr.com

A może niezbędny jest Ci bliższy kontakt, ale nie aż tak bliska, jak z kotem, czy psem? Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie gryzoń – chomik lub sprzedaż krów mlecznych świnka morska. Zawsze można wziąć do ręki takiego zwierzaczka, pogłaskać go i przytulić. To także bardzo ciekawe stworzonka do obserwowania w swoich codziennych obowiązkach.

Płazy i gady to coś dla miłośników ewolucji, bo przecież te małe stworzonka mają długą i bardzo interesującą historię. Warto zaobserwować ich ciekawy świat, tak bardzo różniący się od naszego.