Bukareszt – stolica Rumunii znakomitym miejscem na krótkie podróże, przekonaj się sam, iż dobrze tutaj przyjechać

Podróże to konik, który bezapelacyjnie angażuje. Przecież o wiele lepiej jest odwiedzić kolejne kraje, rozkoszować się nowymi daniami, podziwiać rewelacyjne zabytki oraz poznawać ludzi, z którymi nie mielibyśmy szansy się spotkać podążając z domu do pracy oraz pracy do domu, niż stale siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby bardzo ładnych.

Warto co miesiąc oszczędzać sobie sumę, którą możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, kiedy uda nam się trafić na opłacalną cenę lotu albo wycieczki. A takim miastem, jakie idealnie nadaje się na parodniowy wjazd, jest Bukareszt. Czym nas zafascynuje?

miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim to miasto kontrastów, jakie wciąga wraz z każdym krokiem, bowiem nieprzerwanie chcielibyśmy zwiedzić więcej i więcej. Rumunia, co dostrzeżesz już z okien samolotu, kusi pięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt zaś to liczne zabytki, które zapewne dobrze jest zapisać na własną listę wartych zwiedzenia miejsc w nadmienionym mieście (dowiedź się więcej).

Uczciwie zalecam to omówienie (https://comfortapartments.eu/) wszystkim, którzy bez rezultatów poszukują tekstów o podobnej tematyce oraz które są tak samo niebanalne. Kliknij i zobacz.

W szczególnej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre spośród nich są rzeczywiście przepięknie zdobione, a także przecudowne parki, w jakich możemy odpocząć w czasie zwiedzania.

miasto

Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel

Zwłaszcza znanym parkiem jest Park Herastrau. To przepiękna, barwna część miasta, w której możemy korzystać z darmowej albo płatnej części wraz z Muzeum Wsi, do którego warto iść, jeżeli pozwala nam na to czas. Najistotniejszy punkt miasta to plac Piata Unirii z ogromną fontanną w samym środku. To tak właściwie punkt, z jakiego najlepiej jest zacząć zwiedzanie, aby następnie iść dalej (przejdź na stronę). Bez wątpienia należy zobaczyć również Pałac Parlamentarny i Pałac Królewski, o którym na początek warto trochę poczytać, bowiem jego historia jest nadzwyczaj interesująca. Aktualnie w Pałacu ulokowane jest Narodowe Muzeum Sztuki, w którym możemy podziwiać dzieła rumuńskie.

Gdy wrócimy z Bukaresztu, można wybrać kolejny punkt podróży. Może Odessa? Przepiękne miasto Ukrainy, położone nad Morzem Czarnym. Zima jest w tym miejscu krótka i łagodna, toteż nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są również świetne do zwiedzania, a też bilety są znacznie tańsze, dlatego warto śledzić oferty i już planować kolejną podróż.