Dlaczego polskie góry cieszą się tak dużą popularnością wśród turystów, gdzie najlepiej szukać noclegów.

Co roku góry w naszym kraju są odwiedzane przez miliony turystów, i to w zasadzie przez cały rok. Zima to rzecz jasna okres szaleństw na śniegu, setki ośrodków narciarskich i snowboardowych czekają na miłośników tych sportów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się czas świąteczny i ferie zimowe, wtedy większość noclegów jest pozajmowana i trudno trafić na coś wolnego.

noclegi w Zakopanem

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Dużym zainteresowaniem cieszy się także lato, z kolei wtedy są świetne warunki na to, żeby wędrować po przepięknych górach i podziwiać ich piękno.

Czy komentarze ze strony (www.horyzont.net.pl/) pod tym artykułem Cię zaciekawiły? Może masz ochotę cokolwiek do nich dopisać? Będzie to dla nas z pewnością szalenie pouczające.

Jeżeli ktoś nie lubi dużych tłumów, to może się też zdecydować na pobyt wiosną lub w jesieni, wówczas będzie dużo mniej gości, szlaki nie są przepełnione a ceny za kwatery znacznie niższe. Jak się okazuje, różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi okresami naprawdę się mogą różnić, organizując wyjazd w góry trzeba również na to zwrócić uwagę. Generalnie najdrożej jest w popularnych miejscowościach wypoczynkowych, lecz również w okresach, w jakich góry odwiedza największa ilość turystów. Od dawna rekordy cenowe bije nasza górska stolica, to znaczy Zakopane. W ładne, słoneczne dni ciężko myśleć tam o jakimś wolnym pokoju, a jeśli się już coś znajdzie, to za całkiem spore ceny. Zakopane jest najbardziej popularną miejscowością turystyczną w polskich górach, a popularność taka ma również przełożenie na to, że apartamenty zakopane centrum będą miały takie wysokie standardy. Właściciele obiektów mają pełną świadomość tego, że bez problemów znajdą kogoś chętnego i dlatego troszczą się o jakość proponowanych usług, zobacz: .

nocleg

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie taniej może już być parę kilometrów od centrum oraz w pobliskich miasteczkach. Przykładowo Kościelisko noclegi można będzie wynająć za znacznie niższe kwoty, niż w Zakopanem, ale oczywiście niedogodnością może być to, że do wszystkiego będzie trochę dalej . Jeśli jednak komuś nie będzie przeszkadzał nocleg – bachleda residence hotel 5 gwiazdkowy zakopane na uboczu, a nastawia się jednak na niższe opłaty, to taka opcja będzie zdecydowanie najlepsza, zwłaszcza że w tego typu miejscach nie ma problemów z uciążliwymi niekiedy w Zakopanem tłumami turystów.