Kiedy musimy stosować hydrofory oraz jak dobrać odpowiednie urządzenie?

Jeżeli posiadamy własny dom, który jednak nie jest podłączony do istniejącej sieci wodociągowej, to prawdopodobnie będziemy musieli wykopać własną studnię i kupić niezbędne przyrządy, aby korzystanie z niej było wygodne.

praca - selfie

Autor: Bruna cs
Źródło: http://www.flickr.com
Ten tekst może pomóc dobrać właściwe sprzęty tak, żeby ich eksploatacja nie wywoływała problemów.
W sprzedaży jest dużo hydroforów, które odróżniają się chociażby objętością czy też budową, jednak w rzeczywistości ich zasada działania jest bardzo podobna. Woda pochodząca ze studni jest pobierana do zbiornika, w którym jest też powietrze. Gdy liczba wody rośnie, razem z nią rośnie ciśnienie. Po uzyskaniu określonej wartości, pompa w sposób automatyczny odłącza pobór wody. W ten sposób hydrofor sprawia, że gdy odkręcamy kran, ciśnienie poniekąd popycha wodę. Jeżeli ciśnienie obniży się do określonego stanu, pompa ponownie rozpoczyna pobierać wodę do zbiornika. Zazwyczaj stosowane są hydrofory o pojemności ok. 100 litrów, jednak jeśli mamy bardziej znaczące zapotrzebowania na wodę, możemy wybrać urządzenie, które ma większą pojemność.

Masz zamiar przeczytać więcej na podobny temat? Żaden problem. Trzeba jedynie najechać na podane hiperłącze do źródła i przejdziesz na kolejną witrynę.

Ta z kolei powinna zawsze pasować do wielkości instalacji wodociągowej w budynku.

zabawki

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Hydrofory posiadają zazwyczaj cylindryczny kształt oraz są umieszczane w piwnicy. Na ich położenie mogłaby mieć wpływ także orientacja, która mogłaby być pionowa albo pozioma. Dlatego też zanim kupimy to urządzenie, musimy posiadać już dobrane miejsce, w którym zamierzamy je umieścić. Ponadto potrzebny jest dobór odpowiedniej pompy, a dzielą się one na głębinowe i zasysające.

Ten rodzaj najczęściej montuje się obok zbiornika a hałas, który powoduje tego typu pompa może być męczący. Wspomniany rodzaj pompy montuje się w takiej sytuacji, kiedy lustro wody jest usytuowane dosyć wysoko. O wiele bardziej ciche są wersje głębinowe.