Jak założyć ciucholand? – praktyczny poradnik

Sklepów odzieżowych w całym kraju jest co nie miara, tak więc można powiedzieć, że rynek ów jest mocno nasycony i ciężko nam będzie odnieść sukces ze swym własnym sklepem w tychże warunkach. Jednakże można otworzyć sklep z używaną odzieżą, tzw. ciucholand. Taka forma zdaje się dobrym pomysłem na interes. W naszym kraju podobne sklepy są ogromnie popularne. Pozwalają one na kupno niedrogiej odzieży w niezłym stanie, która na dodatek pomoże nam ubrać się w oryginalne rzeczy. Jak uruchomić second hand?

sklep z ciuchami

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysł uruchomienia sklepu z odzieżą używaną winien pociągnąć za sobą analizę lokalizacyjną. To, w którym miejscu otwarty będzie tenże sklep będzie potem determinowało liczbę regularnych nabywców. Ciucholand najlepiej jest otworzyć w punkcie, w pobliżu którego nie ma jeszcze podobnego sklepu. Lokal na sklep z odzieżą używaną powinien spełniać określone wymagania sanitarne, przeciwpożarowe oraz budowlane. Są one podobne jak przy otwieraniu każdego innego sklepu.

W jaki sposób urządzić nasz sklep? Second hand musi posiadać pełne wyposażenie marketu odzieżowego – półki, regały, kosze na drobne przedmioty oraz wieszaki na ciuchy. Na terenie sklepu muszą znaleźć się również przymierzalnie wyekwipowane w lustra. W sklepie, w jakim wyprzedawana będzie odzież na wagę, powinna się taka znajdować. Oprócz tego dodatkowo lada sklepowa oraz oczywiście kasa fiskalna – więcej na stronie hurtowni odzieży z Grudziądza.

Biznesmen który pragnie uruchomić ciucholand będzie potrzebował zawrzeć kontakty handlowe z firmami trudniącymi się eksportem podobnych artykułów. Najczęściej odzież używana trafia do naszych ciucholandów ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Belgii. Jak odnaleźć dobrego dostawcę? Wystarczy wbić w wyszukiwarkę hasło: hurt ubrań używanych, a uzyskamy całe mnóstwo rezultatów.

Często jest to odzież wysokie próby, najczęściej markowa, którą łatwo można sprzedać w naszym kraju. Koszty zakupu używanej konfekcji do ciucholandu kształtują się w różny sposób. Wyszukując dostawcy w sieci można nabyć odzież już za 1 euro za kilo.

Masz ochotę przejrzeć więcej na ten sam temat? Żaden problem. Trzeba jedynie najechać na poniższe hiperłącze (https://www.klimatop.pl/wentylatory-pokojowe,66.html) i przeniesiesz się na inną stronę.

Otwarcie dziś ciucholandu wydaje się być rozwojowym, dochodowym biznesem ze względu na trend ekologiczny jak też sentyment do przeszłości u części młodych osób.