Posiadanie lombardu w obecnych czasach jest trudniejsze niż jakiś czas temu, ale jednak opłacalne

Niejeden biznesmen, który chciałby zająć się lombardem, powinien wiedzieć, że w tej kwestii zmieniło się ustawodawstwo.
Jeśli myślimy nad tym, jaki rodzaj biznesu chcielibyśmy założyć, to warto pomyśleć nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to w perspektywie najbliższych lat intratny interes. Warto się nad tym zastanowić. Jeszcze kilka lat temu założenie lombardu było banalnie łatwe. Teraz wymagania są już większe. Musimy się z nimi zapoznać, by nie popełnić jakiejś gafy. Od 2016 te lombardy, które pożyczają pieniądze, były zmuszone, by przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem własnym wynoszącym 200 000 zł. Oczywiście trzeba także zgłosić swą firmę do KRS. To szalenie ważne, aby nie mieć później jakiś problemów z prawem. By lombard funkcjonował prawidłowo oraz przynosił zyski, należy wziąć pod uwagę dwie kwestie — lokalizację oraz specjalizację. Pierwsza kwestia dotyczy miejsca na nasz interes.

Nie ma najmniejszych zastrzeżeń, że to jest rzeczywiście rzetelna oferta (http://www.coatplus.pl/oferta/produkty-fotokatalityczne/), dotycząca cennych materiałów. Zapoznaj się z nią teraz.

Wybór raczej zamożnej dzielnicy będzie strzałem w kolano. Korzystniej iść w rejony, gdzie żyje sporo ludzi, którzy raczej nie są bogaci. Wszystkie okolice poprzemysłowe będą więc najlepszym wyborem. Kolejna sprawa dotyczy tego, czym mamy zamiar handlować. Czy pragniemy zająć się wyłącznie elektroniką (smartfony, tablety, sprzęt fotograficzny itp.

) czy może dla przykładu handlem wszystkiego? W takim przypadku dużo zależało będzie od tego, jak duży wynajmiemy lokal. Przecież gdzieś te wszystkie rzeczy trzeba będzie przechowywać.