Kto może starać się wsparcie mdm?

Projekt MDM to sposób, by młodzi ludzie mieli prostszy start w dorosłe życie. Ten rządowy program wsparcia osób, rozpoczynających drogę do posiadania własnościowego mieszkania, ma na celu pomoc w nabyciu mieszkania, które dla młodych osób często jest wizją daleką i nieosiągalną. MDM działający jako program rządowy od stycznia roku 2014, posiada pewne zasady. Nie jest dostępny dla każdego i nie dotyczy kupna każdego mieszkania. Aby dowiedzieć się, czy można z niego skorzystać, najlepiej odwiedzić oficjalną stronę programu, która zawiera wszelkie najważniejsze obwarowania i wiadomości.

dofinansowanie na zakup mieszkania

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Program pomocowy dedykowany jest dla osób, które nie przekroczyły jeszcze 35 roku życia. Kiedy o dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych wnioskuje małżeństwo, pod uwagę brany jest wiek młodszego małżonka. Każde miasto posiada wskaźnik, za pomocą którego określa się na jakim poziomie powinna kształtować się cena mieszkania, które zostanie zakupione z pomocą programu.kliknij nota-bene nota-beneAby móc skorzystać z programu, należy również wykazać, iż kupowane mieszkanie jest pierwszym, a w przeszłości ani teraz, uczestnik programu MDM nie posiada mieszkania własnościowego, ani nie jest współwłaścicielem. Program MDM wprowadza również ułatwienia dla osób, które posiadają 3 bądź więcej dzieci. () W takim wypadku znoszone jest kryterium wieku. Dofinansowanie, na jakie mogą liczyć uczestnicy rządowego programu, przyznawane jest w przypadku, jeżeli wartość kredytu to min. 50% wartości mieszkania, a jego spłacanie rozłożone jest przynajmniej na okres 15 lat. Działanie programu MDM jest przewidziane na okres 5 lat, ale posiada również ograniczenia i limity, dlatego decydując się na przystąpienie do programu MDM, nie należy zbyt długo zwlekać – LC Corp S.A.

puste mieszaknie

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Limity te mają również charakter roczny, co oznacza, iż z końcem roku może być trudno zyskać dofinansowanie rządowe. Dopłata w ramach MDM dotyczy mieszkań, w których powierzchnia nie przekracza 75 m2, w przypadku rodzin z 3 lub więcej dzieci, obostrzenie to wynosi 85 m2. Istotną informacją jest również to, że kryterium dzietności, dotyczy zarówno biologicznych dzieci, jak i tych, które zostały przysposobione. (deweloper Gdańsk) Dopłata w kwestii metrażu podstawowego dotyczy tylko 50 m2, w przypadku rodzin wielodzietnych – 65 m2. Ważne jest także to, iż dotyczy ona tylko lokalu mieszkalnego, nie obejmuje tarasów, balkonów, garaży, komórek, strychu oraz pralni, antresoli i schowków oraz szaf, które w postaci wnęk, umieszczone są w ścianach.