W jaki sposób bezpiecznie kupować w sieci?

W naszym kraju z internetowych sklepów korzysta w przybliżeniu 36% użytkowników internetu. Jedne z najogromniejszych takich sprzedawców to: – zatem rzecz jasna aparaty, kamery , ale też drukarki, skanery i faksy – produkty dla domu oraz dla firm, drobiazgowy opis wszystkich produktów, i „gdzie kupić”.

surfowanie po sieci

Autor: Friends of Europe
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym przykładem może być wirtualny market na którego stronie odnajdziemy: gazetki reklamowe w formie online jak też mnóstwo fajnych inspiracji w postaci ciekawych artykułów. Można rzecz jasna zakupić potrzebne artykuły spożywczo-przemysłowe. Oprócz tego: chemia gospodarcza, zdrowie i uroda, dział budowa i majsterkowanie. Omawiane sklepy można zobaczyć tutaj: sklep canon.

Kolejny przykład wielkiego wirtualnego sklepu to zatem książki, ebooki, muzyka, filmy, elektronika, gadżety, ale również artykuły do domu, artykuły papiernicze, kosmetyki jak też wielka ilość przedmiotów – propozycji na podarunek a także odzież i buty sportowe. Przykładem dużego, wirtualnego marketu budowlanego niech będzie serwis a więc ekwipunek kuchni, wyposażenie do toalet, terakota, okna ,

gotówka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com

podłogi korkowe, lakiery – (świetna strona) oraz farby, ogrodzenia, folie i izolacje termiczne, grzejniki, wszelakiego rodzaju chemia budowlana, oraz kamień elewacyjny, a więc wszystko co konieczne w trakcie prac remontowych. Użytkownicy internetu stanowią dzisiaj jedną z grup narażonych na ataki przestępcze. Przeglądając portale aukcyjne czy odwiedzając markety wirtualne, w wielu przypadkach pod wpływem chwili podejmujemy decyzję o zakupie produktów -> opisywana strona.

Beztrosko wpisujemy swe dane personalne a także numer karty kredytowej nie zdając sobie sprawy z tego, iż można w tenże sposób stać się ofiarą ataku przestępców. Przestępcy monitorując twe działania w internecie, są w stanie uzyskać nie tylko dane które pozwolą cię zidentyfikować, lecz też umożliwią im dojście przykładowo do twojego konta w e-banku. Na niebezpieczne działania przestępców narażeni są także właściciele sklepów on-line. Używając gratisowych aplikacji oraz gotowych wzorników ściągniętych z internetu nieświadomie pobierają oni złośliwe oprogramowania, które pozwalają złodziejowi włamać się do marketu, po czym swobodnie zarządzać jego zawartością, dlatego należy zawsze troszczyć się o aktualizowanie programu antywirusowego.