Wakacje w tropikach

Biuro podróży proponuje wycieczki na Karaiby. Wyspy Karaibskie to rejon między kontynentami Ameryk. W skład Karaibów wchodzą: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część wysp położonych na Morzu Karaibskim.Karaiby zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku i dość szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.W sumie obejmują one obszar ok. 250 tys. km², zamieszkująca tam ludność przekracza 40 mln.

palma

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com

Dominikana – wycieczki

W skład wysp Karaibskich wchodzi Dominikana. To drugie co do wielkości, po Kubie – państwo na Morzu Karaibskim. Dominikana posiada niezwykły urok. To istny raj na ziemi. Znajdują się tam liczne gaje palmowe, urokliwe plaże z białym piaskiem , przejrzyście czysta, błękitna woda oraz
naturalne rafy koralowe. Ludność tubylcza Dominikany są bardzo gościnni, pełni radości życia i nieustannie uśmiechnięci. Dominikana oferuje też wspaniałą kuchnię – soczyste owoce, świeże warzywa, doskonałe owoce morza oraz potrawy z grilla.

Na Dominikanie można więc rozkoszować się odpoczynkiem na rajskich plażach albo korzystać z szerokiej oferty sportów. Można grać w golfa na najlepszych polach golfowych na wyspie albo nurkować, podziwiając fascynujący podwodny świat. Jasnoniebieskie, krystaliczne wody wokół Dominikany stwarzają świetne warunki do nurkowania. Znaleźć tam można naturalne rafy koralowe, ogrom ryb, małe jaskinie, a także zatopione wraki! Najlepszymi miejscami do nurkowania są m.in: Bayahibe, La Caleta, San Juan, wyspy Saona i Watalina a także od strony Atlantyku – Samana i Montecristi.

Będąc na Dominikanie, warto wybrać się również na wycieczki fakultatywne. Proponujemy wycieczki do następujących miejsc. Playa Cofresi to miejscowość położona niecałe 6 km od Puerto Plata. Jest znana dzięki obfitym pokładom bursztynu, piaszczystym plażom, rafom koralowym oraz pagórkowatej okolicy porośniętej tropikalną roślinnością.Sosua to niebywale urokliwe miejsce zwane także karaibską Ibizą. Leży 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tamtejszej okolicy zaliczane są do najpiękniejszych odcinków wybrzeża północnego.

windsurfing

Autor: Albert Torelló
Źródło: http://www.flickr.com

Nurkowanie na Dominikanie
Jest to doskonałe miejsce do nurkowania, jednakże ze względu na bardzo wysokie fale na plażach nie ma możliwości uprawiania motorowych sportów w wodzie oraz windsurfingu. Sosua jest więc doskonałym miejscem dla turystów, szukających rozrywek i aktywnego odpoczynku. Bayahibe to niebywale urocza wioska rybacka leżąca w niewielkiej zatoczce.Znajdują się tam charakterystyczne kolorowe chatki, kafejki i restauracyjki, kutry rybackie oraz piękna plaża. To wszystko gwarantuje spędzenie niezapomnianych wakacji. Koniecznie sprawdź!