Czym kierować się nabywając swe pierwsze buty wspinaczkowe?

Jeżeli Twoją pasją jest wspinanie, musisz wiedzieć o niniejszym wszystko. Oczywiście to ciężki sport, ale widoki, które oglądasz w czasie wspinania są piękne.

Powinieneś mieć wszelakie konieczne narzędzia, żeby uprawiać taki sport, lecz o tym doskonale z pewnością wiesz. Nie możesz tylko zapomnieć o odpowiednich butach.
trendy

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Buty wspinaczkowe to jeden z fundamentalnych elementów, które powinieneś posiadać, jeżeli uprawiasz właśnie ten sport. To, które buty wspinaczkowe zakupisz, będzie jedną z najbardziej istotnych decyzji przy twoim wspinaniu. Oczywiście musisz zakupić buty wspinaczkowe we właściwym wymiarze. Bo za ciasne buty wspinaczkowe spowodują, iż wspinaczka (sprzęt do wspinaczki) zapewne Ci się nie spodoba. Gdy jednak kupisz doskonałe buty wspinaczkowe będziesz bardzo uradowany i wspinaczka dla ciebie będzie dużą radością. Buty wspinaczkowe dobrze jest kupować w markecie z doświadczonym personelem, który również poznał tajniki wspinania. Idealny będzie market, w jakim są dostępne buty wspinaczkowe różnych producentów.
Cienie do oczu

Autor: Zejneb Abdul Rahman
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze buty wspinaczkowe winny to być buty uniwersalne oraz bardzo komfortowe. Nie mogą być za ciasne, bo to znajduje wykorzystanie u wspinaczy średnio zaawansowanych. Buty wspinaczkowe muszą być wygodne ani nie za ciasne, ani nie za obszerne. Muszą być one dostosowane pod jakimkolwiek względem. Niebezpieczne jest jednak nabywanie butów wspinaczkowych poprzez Sieć, ponieważ każdy producent ma odmienną tabelę wymiarów. Warto zwrócić baczność na buty wspinaczkowe używane.

Są o wiele mniej kosztowne, a na start mogą w zupełności starczyć. Buty wspinaczkowe można by też przed kupieniem wypożyczyć, jednak tego typu miejsc jest u nas jeszcze niezwykle mało.