Z jakich powodów kajaki stały się obecnie tak bardzo popularnym sposobem spędzania urlopów.

Kajakarstwo od pewnego czasu zaczęło się cieszyć ogromnym zainteresowaniem, aktualnie jest jedną z najbardziej popularnych form aktywnego wypoczynku nad wodą. Mimo panujących opinii jest to sport dla każdego, kajakiem pływać mogą zarówno maluchy jak i całkiem starsze osoby.

bus

Autor: Guardian Częstochowa
Źródło: Guardian Częstochowa
kajaki

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wymaga też dużo sprawności fizycznej i siły, szczególnie jeśli płynie się z prądem rzeki, a właśnie takie spływy organizuje się najczęściej. Można leniwie się poddać nurtowi i zwyczajnie spokojnie dopłynąć na miejsce docelowe, ale można też oczywiście popracować trochę bardziej i płynąć szybciej. Podczas pływania kajakiem najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego też obowiązkowo trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. W pierwszej kolejności konieczne jest stosowanie kamizelek, dotyczy to także osób które umieją dobrze pływać.
sale konferencyjne

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie kajaki wypożyczyć można praktycznie na każdej rzece, która się nadaje do spływów.

Czy teraz szukasz czegoś fascynującego na ten temat? Jeśli tak, to zgłąb dane w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę Winiety na autostrady.

Przeważnie są to wersje dwuosobowe, chociaż również można spotkać rodzinne canoe czy jedynkę – więcej o kajakach. Typowy koszt pożyczenia kajaku to około kilkudziesięciu złotych za dzień, a przy dłuższych wyprawach ceny są jeszcze atrakcyjniejsze. Oprócz tego firmy zajmujące się ich wypożyczaniem z reguły dowożą sprzęt w wybrane przez klientów miejsca, więc spływ zaplanować sobie można praktycznie wszędzie gdzie się zechce.

Dużą popularnością się cieszą spływy jednodniowe, na łatwych trasach o długości kilkunastu kilometrów. Lecz jeśli ktoś chce, to bez problemów spędzić może w kajaku nawet dwa tygodnie, ciesząc się przepięknymi widokami i kontaktem z przyrodą.