Jaki ma być nowy rok dla firm budowlanych?

Lokalny rynek sprzedaży mieszkań bezustannie ulega ciągłym zmianom. W różnych częściach miasta są oddawane kolejne osiedla. Wystarczy sprawdzić w Internecie, jak ogromna jest obecnie ilość ofert sprzedaży. Wklepując zaledwie „mieszkania Wrocław”, otrzymuje się dziesiątki rekordów anonsujących się biur nieruchomości jak i jednostkowych kontrahentów. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie brak popytu. Ludzie są zachowawczy przy podejmowaniu długotrwałych decyzji finansowych majątkowych, przede wszystkim takich, które w znaczący sposób przetrzebią ich portfel. Dziś rata kredytu hipotecznego to w większości wypadków 1800-2000zł, a niepewność szybkiego ożywienia gospodarczego nie sprzyja ostatecznym ustaleniom.

Przestronne mieszkania od Archicom Holding

Zakończenie 2012 roku przyniosło ruch ze względu na program Rodzina na Swoim. Mnóstwo małżeństw musiało zdążyć kupić nieruchomość po atrakcyjnej cenie. Nadchodzący rok może wywołać spowolnienie na rynku. Nie tylko pogłębiający się trudny okres, a co za tym idzie wzrost bezrobocia, będzie miał wpływ na zastój w sprawach kupna-sprzedaży, ale i czekanie na nowy program rządowy. Przy okazji właśnie wygaszanej Rodziny na Swoim dużą popularnością cieszyły się mieszkania z pierwszej ręki.

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Zobacz i sprawdź (www.acana.com.pl/karma/dlaczego-psy-nie-lubia-kapieli/) koniecznie, tu jest coś, co prawdopodobnie również Ci się spodoba.

W ostatnich miesiącach deweloperzy prześcigali się w reklamach kredytów z dopłatami.

Nadchodzący rok może być już dla nich mniej korzystny. Duże firmy trudniące się sprzedażą są mniej elastyczne niż prywatni właściciele, dla których stosunkowo zawyżone koszty firm deweloperskich mogą stać się szansą, na którą czekali. Tak jak bez wsparcia pośrednika ciężko było im ukończyć transakcję, tak teraz sytuacja może zamienić się na ich korzyść.

A deweloperzy wcale tak szybko nie chcą obniżać proponowanych cen. Być może okoliczności i konkurencja zweryfikuje obecną sytuację i wymusi na nich dalsze obniżki, pomimo to na znaczne spadki nie ma co liczyć. Deweloper poniósł koszty i przez to potrzebuje dorobić się… Nieruchomości Wrocław to obecnie przede wszystkim sprzedaż mieszkań. Wydaje się, że domy dla wrocławian przestały być dostępne. Nie jest to szczególnie dziwne, ponieważ ich koszt jest przeważnie dwa razy większy niż np. mieszkania z wielkiej płyty. Równie mało istotna staje się położenie. Już nie patrzymy na to gdzie zamieszkamy, ale czy w ogóle dane nam będzie znaleźć kredyt i dobrać odpowiednią posesję.

Wyświetl większą mapę