Kwiaty we własny ogródku są śliczną ozdobą ale mogą też być inwestycją

Mimo, że na dworze z każdym dniem dnia ubywa, a chłodne poranki i wieczory pokazują dość dosłownie o tym, że zbliża się jesień
Nasze ogrody zmieniają swój kolor. Większość kwiatów już przekwitła.

Jest już inaczej. Jesień może jednak urzec. Jeśli tylko daruje nam kilka promieni słonecznych, nasze oko z trudnością dostrzega urok płomiennych wybarwień liści drzew i krzaków ozdobnych. Ta pora roku jest niezwykła. Piękne drzewa i krzewy, które w połączeniu z kwitnącymi wczesną jesienią hortensjami, zdobnymi trawami dają naprawdę niezwykły, wręcz płomienny efekt. Kwiatami, które cieszą nas aż do wczesnych przymrozków są chryzantemy ogrodowe. Zwane są także złocieniami a wszakże to piękne oryginalne, różnorodne kształty kwiatostanów, ogromna paleta barw i nadzwyczaj długie i obfite kwitnienie zadecydowały o dużej popularności tych roślin – skocz.
chryzantemy ogrodowe

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE
obrazeczek - dekoracje

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com

Chryzantemy mają również inną jakże ważną w polskiej tradycji funkcję. Wszak dzień wszystkich świętych już całkiem niedługo a chryzantemy to chyba znak tego niezwykłego święta. To symbol naszej pamięci o zmarłych. Zawsze na groby tych którzy odeszli szukamy pięknych kwiatów. Niewątpliwie największą popytem w tym dniu cieszą się chryzantemy. Okoliczni sprzedawcy proponują nam wiele różnorakich odmian, różniących się nie tylko kolorem, ale też wielkością kwiatów i samej rośliny – Kazimierz Pychyński.

Gdy mamy zamiar przyozdobić groby naszych zmarłych w chryzantemy sprzedaż jest prowadzona w w okresie wszystkich świętych dokładnie wszędzie. Istotne by sprzedawca był rzetelny i sprzedał nam świeże kwiaty. A może przyozdobić groby złocieniami z własnego ogródka? Wybór jest nasz.