Aranżowanie pokoju dla dziecka. Na czym warto się skupić?

Zastanawiamy się w jaki sposób zaaranżować pokój dziecięcy. Jakiego rodzaju przedmioty muszą się w takim pomieszczeniu znaleźć, lecz też co zrobić by było to miejsce, w jakim nasze dziecko będzie czuło się dobrze. Istotne by to nasza pociecha cieszyła się z efektu końcowego, a nie byśmy to my szybowali na wyżyny kunsztu dekoratorskiego. W jaki sposób podejść do tego tematu? Istotne by całość aranżować myśląc długofalowo. Nawet jeżeli dziecko ma kilka lat, to lepiej nie szaleć z dziecięcymi ozdobami, jakie później za jakiś czas będziemy musieli zmieniać na nowe, kiedy dziecko z nich wyrośnie. Istotne są podstawowe rzeczy i to od nich trzeba zacząć, a nie od dekoratorskich pomysłów.

ozdoba na ścianę
Wygodne łóżko, szafki, jakie uporządkują przestrzeń. Przydadzą się różne schowki albo pojemniki (PM – pojemnik z otwieranym dnem) na zabawki czy ubrania. Trzeba też pomyśleć o biurku, jakie będzie wykorzystywane już w okresie przedszkolnym. Warto uczyć dziecka dobrych, zdrowych nawyków, jeśli chodzi o miejsce do nauki. Odpowiednią ilość światła w pokoju zapewnić musi dobre oświetlenie, nie tylko górne, lecz także w postaci choćby lampki przy łóżku. Nadaje się ona dobrze do wieczornego czytania.

Dopiero później możemy myśleć o dodatkowych rzeczach. Warto stworzyć dziecku przestrzeń do nauki, lecz także do wypoczynku. Doskonale sprawdzą się siedziska sakwy, jakie są rzeczą niesamowicie wygodną, ale też służącą dziecku długo. Dobrze pomyśleć o zapełnieniu ścian. Fotografie całej rodziny i dziecka będą się doskonale nadawały, lecz fajnie byłoby pomyśleć o czymś jeszcze. Doskonałym pomysłem będą naklejki na ścianę (sprawdź różne wzory), jakie nie są strasznie drogie, a dostępnych jest naprawdę bardzo dużo wzorów. Z tego powodu można spokojnie, jak dziecko jest małe, użyć na przykład motywu bajkowego, który z czasem możemy bez problemu wymienić na inny.

Na przykład naklejki ścienne cytaty, to doskonały oraz pełen możliwości sposób na dodanie kolorytu przestrzeni – przykładowe cytaty na ścianę.

Czy ten artykuł Cię zafascynował? W takim wypadku zobacz inny polecany serwis czapeczki dla noworodka, który także ma ciekawe informacje.

Można firmie zajmującej się takimi rzeczami, zlecić wykonanie takich cytatów. Jeśli dziecko zaczyna swoją przygodę ze szkołą i jest pochłonięty światem nauki, to warto użyć cytatu któregoś znanego naukowca lub filozofa. A może bardziej sprawdzi się jakiś cytat z ulubionego filmu. Jeżeli natomiast nasza pociecha woli coś związanego ze wspomnieniami możemy użyć na przykład jakiegoś jednego z pierwszych zabawnych wypowiedzi naszego dziecka. Jest to swego rodzaju spersonalizowana ozdoba. Przecież wiadomo, iż dzieci są niekończącą się skarbnicą cytatów, zaskakujących niesamowitą błyskotliwością.