Przenosiny do nowego mieszkania w dwa dni – w jaki sposób to wykonać?

Klucz do nowo zakupionego domu odebrany. Zostaje już jedynie przewiezienie przedmiotów ze starego mieszkanka. W jaki sposób zaaranżować przenosiny, ażeby nie zakłócić życia rodziny na długie miesiące?

czapka

Źródło: pixabay.com
przeprowadzka

Źródło: http://www.sxc.hu
Przeprowadzka winna zamknąć się w jednej dobie – chyba, że przeprowadzamy się z jednego końca Polski na drugi.

Masz ochotę zgłębić większą ilość ciekawych danych na omawiany temat? To pokaż szczegóły (https://drabest.pl/pl/blog/post/34_jak-urzadzic-warsztat-stolarski-5-wskazowek?page_type=post), które akurat wspomniane informacje mają.

Przewiezienie mebli jak też lokatorów zajmuje kilka godzin, lecz są pewne rzeczy, o których warto pomyśleć nawet parę tygodni wcześniej. Ażeby uniknąć bałaganu trzeba przede wszystkim poinformować wszystkich o nowiutkim adresie. Chociażby urzędy – podatkowy, miasta, ZUS, dostarczyciela prądu. Takie zmiany można dokonać w kilka minut w najbliższym wydziale (dla przykładu na poczcie) czy też przez internet, lecz poniektóre urzędy mogą wymagać dokładnych dokumentów. To więc też doskonały czas na uporządkowanie wszystkich najważniejszych pism tak, ażeby było łatwo przenieść je do nowego mieszkania.

Potem wykonaj generalny porządek. Dzięki temu zabiegowi jeszcze przed zmianą miejsca zamieszkania pozbędziemy się starych urządzeń, niechcianych mebli, zawadzających w garderobie ubranek. Kilka tygodni przed przeprowadzką trzeba ustalić, w którym miejscu w trakcie przeprowadzki będą znajdowały się zwierzęta domowe, maluchy czy starsze osoby. Znakomicie, gdy będziemy mieć przynajmniej kilka wolnych dób na dopięcie wszystkiego w nowiutkim domu „na ostatni guzik”. Jeżeli nie mamy z kim zostawić zwierząt zastanówmy się nad hotelem dla czworonogów.

To również świetny czas, ażeby wysłać najmłodszych lokatorów domu do krewnych. Podajmy wybranej jednostce przeprowadzkowej metraż domku, piętra na jakim znajduje się dawne jak też nowiutkie zakwaterowanie a także dystans do nowego budynku.