Do czego przydają się w ogrodach palisady, krótki przegląd ich najpopularniejszych rodzajów.

Jeśli ogród będzie się znajdował na niezbyt równym terenie, zboczu czy wzniesieniu to urządzenie go może sprawiać niekiedy problemy. W szczególności dużo opadów może spowodować duże szkody, dlatego też na rynku jest parę sposobów na to, żeby poradzić sobie z tym problemem.

Do najbardziej popularnych należą ogrodowe palisady, które poza funkcją zabezpieczającą pełnią również inne zadania. Przede wszystkim tego typu palisady ochraniają i umacniają skarpy, sporo osób wykorzystuje je również do wykonania podniesionych rabatów. Poza tym palisady są też ciekawym elementem ozdobnym, dobrze skomponowane z całością ogrodu mogą mu nadać oryginalnego charakteru i sprawią, że będzie ładniej się prezentował. W praktyce nie ma dużych ograniczeń co do wykorzystania tego typu palisad, jeśli ktoś będzie miał ciekawy pomysł, to bez żadnego problemu może go zrealizować w swoim ogrodzie. Szczególnie że palisady występują w wielu rodzajach i odmianach, więc wybranie najlepszej do oczekiwań nie będzie raczej stanowiło problemu, a w razie czego można również zrobić coś własnego.

Urzadzony ogród

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór materiału na palisadę w dużej mierze uzależniony będzie od ich wykorzystania. Na przykład podczas umacniania skarp zdecydowanie najlepsza jest palisada ogrodowa zrobiona z kamienia. Charakteryzuje się ona dużą wytrzymałością, poszczególne jej elementy mogą mieć nawet do metra długości, tak więc cała konstrukcja może wytrzymać duże obciążenia. Poza tym są dość oryginalne i doskonale będą się komponować z resztą wyposażenia ogrodu, jednak ich dużym minusem jest sporo większa od pozostałych odmian cena. Przy niewysokich murkach i rabatach bardzo dobrze sprawdzają się także wersje plastikowe i drewniane. Drewno daje całkiem spore możliwości aranżacyjne, gdyż ładnie się prezentuje i można go pomalować na różne kolory, lecz nawet mimo dobrego zabezpieczenia jest dość nietrwałe. Dużo lepiej będą pod tym względem wyglądać palisady z plastiku, jednak prezentują się one dużo gorzej od drewnianych.

Czy ten wątek bardzo Ci się spodobał? Jeżeli tak, to pójdź dalej (http://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/) i zobacz informacje, w które obfituje inny portal.

Niestety plastik znacznie się różni od naturalnych materiałów, jednak jeżeli komuś zależy na kosztach to się dobrze sprawdzi.Wszyskie znajdziesz na stronie