Porady turystyczne, wycieczki i wyprawy wakacyjne – pacificpeche.pl

W jaki sposób wybrać pupila właściwego dla całej rodziny

Kot lub pies nie wchodzą u Ciebie w grę, ale bardzo chcesz mieć jakieś jakieś zwierzątka? Nic nie stoi na przeszkodzie do wyboru masz rybki, gady i płazy czy gryzonie. Nim jednak wybierzesz coś poczytaj, jakie te zwierzaki mają wymagania i czy są one dla ciebie.

pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Jeśli chodzi o rybki to możemy wybierać z wielu poradników akwarystycznych. Nawet nie trzeba kupować książki wystarczy poszukać dobrych stron w Internecie, na pewno znajdziesz takie, które odwiedza wiele osób i gdzie są bardzo przydatne rady. Podobnie kreuje się sprawa z poradnikami o gadach i płazach, o ich hodowli, wymaganiach i warunkach, jakie musisz spełnić, aby móc w pełni i kompetentnie opiekować się takim małym zwierzątkiem. Identycznie sprawa wygląda z poradnikami o gryzoniach (hodowla, wymagania, choroby). Te zwierzęta to znacznie mniejszy problem niż psy i koty, lecz należy przygotować się na wszystkie ewentualności. To może nie tak duży problem, jak – pozostając w terminologii zwierzęcej – dinozaur, lecz wymagający solidnego przygotowania.

Ale skąd wiesz, czy taki rodzaj zwierzęcia – rybki, gad, płaz czy gryzoń jest odpowiedni dla Ciebie (gryzonie poradniki, hodowla))? czas rozważyć kilka za i przeciw. Wybierz rybki, jeśli nie jest Ci potrzebny bliski kontakt ze zwierzakiem. Jeśli lubisz obserwować zwierzęta, to akwarystyka będzie idealnym wyborem. Przeczytaj także poradnik o gadach i płazach. Jeśli wreszcie chcesz zbudować swój mały ekosystem w akwarium będzie mógł stworzyć taki prywatny mikroświat.

chomik

Autor: Vilde Lauritzen
Źródło: http://www.flickr.com

A może niezbędny jest Ci bliższy kontakt, ale nie aż tak bliska, jak z kotem, czy psem? Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie gryzoń – chomik lub świnka morska. Zawsze można wziąć do ręki takiego zwierzaczka, pogłaskać go i przytulić. To także bardzo ciekawe stworzonka do obserwowania w swoich codziennych obowiązkach.

Płazy i gady to coś dla miłośników ewolucji, bo przecież te małe stworzonka mają długą i bardzo interesującą historię. Warto zaobserwować ich ciekawy świat, tak bardzo różniący się od naszego.