Porady turystyczne, wycieczki i wyprawy wakacyjne – pacificpeche.pl

Z jakiego powodu światło jest tak istotne dla ludzi, jak rozwiązać można problem jego niedoboru w zimie.

Słońce jest bardzo potrzebne do tego, żeby zdrowo i normalnie funkcjonować. Nie tylko przy jego pomocy produkowana jest tak ważna witamina D, ale ma także ogromny wpływ na ogólne samopoczucie.

Długi okres bez promieni słonecznych u części osób powoduje osłabienie, rozdrażnienie czy nawet stany depresyjne. Jest nawet rozpoznana chorobowa jednostka, nazywana często depresją sezonową, która daje dokładnie takie same symptomy jak rzeczywista depresja, ale jej powodem będzie właśnie niedobór słońca (sprawdź szczegółowe informacje o lampach (zobaczysz) antydepresyjnych na Występuje ona przede wszystkim w zimie, gdy rankiem, jak się wychodzi do pracy jest ciemno i zakończeniu dnia nic się nie zmienia. Tym sposobem można w zasadzie przez cały tydzień nie mieć szansy na przebywanie w oświetleniu naturalnym, co ma ogromny wpływ na to jak się czujemy.
światłoterapia

Autor: ~~~Weltenbummler~~~
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jednak prosty, skuteczny i niedrogi sposób na to, żeby chociaż trochę zminimalizować problemy z brakiem dostępu do słońca. Sposobem tym jest mianowicie światłoterapia, to znaczy kuracja wykonywana przy pomocy odpowiednich lamp . Lampy używane do tego celu są zaprojektowane w specjalny sposób, aby wydzielały światło podobne do widzialnego. Sama terapia będzie polegać na tym, że się spędza czas w pewnym oddaleniu od świecącej się lampy, z reguły będzie to od kilkunastu minut do nawet trzech godzin.

Już po kilku dniach powinny być widoczne pierwsze efekty, choć w niektórych przypadkach będzie niezbędne wsparcie się jakimiś lekarstwami. Kuracje tego typu są polecane nie tylko w przypadku, kiedy się już ma problemy, lecz również profilaktycznie.